piątek, 21 grudnia 2012

Bohaterowie


THIRTY SECONDS TO MARS

Jared Leto
26.12.1971


Wokalista, gitarzysta, aktor, reżyser, model, człowiek biznesu - jednak to wciąż za mało, by go określić. Jest artystą w pełnym tego słowa znaczeniu. Idealista jakich mało, skoro wszyscy przykrywają się kocem, on go na siebie założy. Perfekcjonista, wszystko, co wychodzi spod jego rąk musi być o krok za idealnym. Chłopiec w ciele dorosłego mężczyzny. Marzenia i ich spełnianie stanowią integralną część jego egzystencji. Zawsze osiąga zamierzony cel. Uwielbia eksperymentować, szczególnie ze swoim wyglądem. Mimo tytułu Najseksowniejszego żyjącego faceta, przyznanego przez magazyn People, daleko mu do próżnego. Wychowany przez hippiskę, nie widzi swojego życia bez muzyki, to ona napędza go do działania. Mieszka ze starszym bratem, któremu uwielbia wycinać numery. Ceni sobie wartość jaką jest rodzina, ale to nie jest jego priorytetem w życiu. Mimo dojrzałego wieku, nie jest gotowy na taką stabilizację.Veronica Marcewicz
10.12.1989

Polka, która od czterech lat mieszka za granicą. Napięte relacje z apodyktyczną matką sprawiły, że wyjechała na studia reżyserskie do Francji. Niezależnie od okoliczności ceni sobie swoją wolność. Nie pozwoli nikomu na sterowanie jej życiem. Indywidualistka. Jest impulsywna i towarzyska. Urodzona imprezowiczka z zamiłowaniem do używek, szczególnie alkoholu. Zdarza jej się czasem przeholować. Podczas studiów dużo eksperymentowała ze swoim życiem. Zawsze coś ciągnęło ją do dziewczyn, choć nie wyobrażała sobie swojego życia bez mężczyzn. Była w związku z Francuzką o imieniu Oriane, a to rozstanie zmieniło ją w trzeźwiej patrzącą na życie. Przeraża ją myśl o byciu matką. Uwielbia zimę, za duże swetry, skręty, malibu. Chciałaby kiedyś zamieszkać na Alasce. Nie wyobraża sobie życia w jednym miejscu, dlatego przyjeżdża do Stanów. Poznając ekipę 30 Seconds to Mars, nie ma pojęcia, że pewien Niebieskooki skradnie jej serce.Shannon Leto
09.03.1970

Perkusista, bez którego z pewnością nie było by 30 Seconds to Mars. Żyjący przez wiele lat w cieniu młodszego brata,  docenia wszystkie tego plusy i nie pcha się do wielkiego świata. Totalne przeciwieństwo Jareda. Łączy ich jedno, żadna kobieta nie pozostanie obojętna na jego wdzięki. Choć sprawia wrażenie gówniarza i gbura, to tylko pozory. Humor i cięta riposta są dla niego jak ubranie robocze. Swoim śmiechem mógłby rozbawić kamienny posąg. Stuprocentowy jarosz, któremu zdrowy styl życia nie jest zbytnio po drodze. Rozrywkowy gościu. Posądzany o brak wyczucia, nie ukrywa, że nie lubi owijać w bawełnę i mówić tego, co wypada. Choć wybranką jego serca jest ukochana perkusja, a kochanką chopper, to nie przestaje szukać, mimo wszystko, jakiejś bardziej cielesnej partnerki. Marzy mu się w przyszłości piękna żona i dziecko u boku oraz dom na plaży. Świetnie dogaduje się z ludźmi, choć miga się od udzielania wywiadów.


 Tomo Milicevic
03.09.1979


Chorwat, gitarzysta i chyba najbardziej pozytywny człowiek na Ziemi, a na scenie jest wręcz reaktorem energii. Ze swoją osobowością, wyczuciem, oddaniem i poczuciem humoru jest  najlepszym przyjacielem, jakiego można sobie wyobrazić. Choć na pierwszy rzut oka przypomina Jezusa, to wcale nie jest taki grzeczny, choć skutecznie przemienia wodę w wino, zaskakując wszystkich doskonałym gustem. Razem z Shannonem, skutecznie pokpiwają sobie z Jareda i jego wymysłów, tworząc duet idealny. Na tle braci jest wręcz wyrocznią i ostoją mądrości. Gdyby dobre rady i życzliwość można byłoby ważyć, byłby milionerem. Nie w głowie mu flirty bo kilka lat temu zawierzył już swoje serce pewnej czarującej brunetce i jak dotąd jest wierny jak pies. Od niedawna, jako jedyny w cyrku pod tytułem 30 Seconds to Mars, nosi obrączkę i oczekuje przyjścia na świat swojego potomka. Spełniony w życiu i szczęśliwy, choć wciąż czeka na ten najlepszy, muzyczny występ.


Constance Leto
23.12.1952

Po mimo że potrafi dać popalić, jest matką jakich mało. Jared i Shannon są całym jej światem, choć dziećmi przestali być jakieś 30 lat temu. Wspiera ich we wszystkim, czego się podejmują. Najważniejsze jest dla niej dobro synów, co czasem oznacza mocne integrowanie w ich życie. To po niej Jared odziedziczył silną wolę i wrażliwość artysty, a Shannon zdrowe podejście do samego siebie. Nie boi się rozmawiać na trudne tematy. Kiedy mąż zostawił ją z dwójką małych dzieci, ujawniła się w niej przedsiębiorcza, kreatywna i wyzwolona kobieta, choć w środku pozostała radosną hipiską. To ona zaraziła synów pasją do muzyki. Nie łatwo przekonuje się do ludzi, ale jak już kogoś polubi to jest jak najlepszy przyjaciel. Marzy jej się bycie babcią. Wie, że o Shannona nie musi się martwić, a u boku Jareda widzi Annabelle.


Chloe Bartoli & Robert Greenwood (Babu)
21.02.1984 & 07.10.1978

Ona, wieloletnia przyjaciółka Jareda. On, przyrodni, młodszy brat Shannona i Jareda. Gdyby powiedzieć im dwa lata temu, że będą parą, zaśmiali by się. Nie lubili się, ale jak wiadomo od nienawiści do miłości jeden krok. Chloe ma silną osobowość, jest zdecydowana, odważna i wygadana. Ma skłonności do wyśmiewania ludzi. Realistka. Robert zaś jest trochę nieśmiały, zawsze życzliwy, uprzejmy, a przy tym wesoły. Ogólnie optymista, o skłonnościach do bycia maskotką. Łakomy kąsek dla Chloe, która uwielbiała droczyć się z ludźmi. W końcu gra, toczona między nimi, zbliżyła ich. Teraz są nierozłączni, lecz czasami wciąż się do siebie zgrywają. 


Victoria Bosanko
22.06.1980

Dla przyjaciół, rodziny i życzliwych jej ludzi Vicky. Jest żoną Tomo i spodziewa się ich pierwszego dziecka. Spełniona w życiu zawodowym i na polu uczuciowym. Braci Leto traktuje jak starszych braci z których zawsze można się pośmiać i notorycznie trzeba mieć ich na oku. Jest dość stanowcza w swoich decyzjach lecz kiedy sytuacja tego wymaga, potrafi całkowicie wyluzować. Uwielbia spędzać czas w domu, razem z Tomo, na gotowaniu. Są przykładem na to, że ludzie mogą najzwyczajniej w świecie się kochać i szanować, bez zdrad i tragedii. Ceni sobie ludzi inteligentnie niepoprawnych, a gardzi udającymi głupich. Na fioła na punkcie kotów i psów, które kocha nad życie, dlatego znajomi nazywają żartobliwie dom jej i Tomo schroniskiem dla zwierząt. Po mimo wszystko, kobieta o złotym sercu.


Katia Weich
23.01.1986

Pochodzi z rodziny, która zawsze związana była ze światem filmu, nie dziwi się więc, że została montażystką. Jednak to bardziej z pasji niż przymusu, ponieważ w jej sytuacji nie musiałaby pracować. Jej siostra, Rachel, jest żoną Darrena Aronofsky'ego z którym Katia od czasu do czasu pracuję. To właśnie na planie u Darrena, poznaje Veronicę z którą szybko się zaprzyjaźnia. Jako przyjaciółka jest niczym lwica, w opozycji do obcych, nikt nie skrzywdzi bliskich jej osób. Imprezowiczka. Jest nieprzewidywalna i zwariowana. To, co skrywa w sobie, przeraża nawet ją. Prawie tak samo często jak lakier na paznokciach, zmienia kolor włosów, jednak na koniec, zawsze i tak wraca do blondu, którego nienawidzi, ale który świetnie jej pasuje. Czasami pozuje do aktów, czysto dla przyjemności. Nie wstydzi się, że lubi samą siebie. Uwielbia szybką jazdę na dwóch kółkach. Z czasem jej przebojowość i zwariowanie zawróci Shannonowi w głowie, a urok mężczyzny nie pozostanie dla niej obojętny.Ofelia Ray
30.05.1989


Polka, kończąca studia medyczne ze specjalizacją chirurga w Londynie. Zadowolona ze swojego życia, jest świetna w tym, co robi. Jak powtarza jej ordynator, ludzkość potrzebuje takich lekarzy. Z Veronicą są jak siostry syjamskie. Śmieje się, że gdy jedna jest smutna, druga odczuwa to nawet na końcu świata. Jest raczej typem obserwatora, potrafi słuchać. Zawsze potrafi doradzić, nie dziwi ją, gdy ludzie przychodzą do niej po rady, bo lubi ich udzielać. Rzadko imprezuje. Przy Veronice jest trochę jak na etacie rodzica, który nieustannie troszczy się o swoje dziecko, ale nie przeszkadza jej to. Wciąż szuka brakującej cegiełki w swojej układance. Od niedawna regularnie farbuje się na czarno, co podkreśla jej silny charakter. Radykalistka. Realistka. Nie wierzy w przeznaczenie. Nienawidzi swojej lekarskiej bezsilności.


Annabelle Wallis
25.09.1984


Brytyjska aktorka znana głównie z roli w filmie X-Men: Pierwsza klasa oraz serialu Dynastia Tudorów. Wciąż czeka na rolę, która dałaby jej światową szansę i własne pięć minut. Jest sąsiadką i przyjaciółką braci Leto. Lubi denerwować Shannona. Bliżej związana z Jaredem, z którym przez jakiś czas była w związku bez zobowiązań. Annabelle zakończyła ten związek, ponieważ zakochała się (tak jej się wydawało) w australijskim sportowcu i wyjechała. Po powrocie do Los Angeles wciąż przyjaźni się z Jaredem i lecząc złamane serce, po cichu liczy, że uda jej się ponownie zbliżyć z Leto. Potrafi zawalczyć o swoje i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Zachowuje dystans do swojej potencjalnej rywalki jaką jest Veronica. Nie jest złośliwa dopóki ktoś nie nadepnie jej na odcisk. Swoją osobą, urodą i stylem bycia irytuje inne kobiety, jak choćby Vicky. Przyjaźni się z Chloe i Constance.

Emma Lodbrook

29.06.1982


Australijka, bez której Jared zgubiłby głowę, jeśli wcześniej by się nie zapracował na śmierć. Jest nie tylko asystentką Jareda, ale również prezesem jego firm m.in VyRT i The Hive, i przede wszystkim jego przyjaciółką. Pracują razem od ponad ośmiu lat. Ponadto Emma jest producentką i zajmuje się sprawami zespołu. Można powiedzieć, że to drugi mózg całego przedsięwzięcia jakim jest 30 Seconds to Mars. Zespół jest dla niej jak rodzina, a bracia Leto jak bracia. Jej opanowanie i zorganizowanie imponuje nawet takiej ostoi spokoju  jak Tomo. Nie da się jej nie lubić, a Constance traktuje ją jak córkę. Czas spędzony na pracy w Mars Crew nauczył ją podejścia do rozwydrzonych Leto, których umie ustawić do pionu (jako jedna z nielicznych). Swoim spojrzeniem na świat i kobiecą intuicją, nie raz uratowała tyłek Jareda, u którego boku przeżyła więcej niż można by przypuszczać. Mimo różnorodnych plotek, nigdy nie przespała się z Jaredem, choć miała do tego kilka sposobności. Na początku podkochiwała się w Jaredzie, ale z czasem (ku własnemu zdziwieniu) przeszło jej. Spełnia się zawodowo i uczuciowo. Jest zaręczona.

Jamie Reed
22.07.1984

Nie jest do końca normalny, tak jak reszta cyrku 30 Seconds To Mars. Zwariowany, spontaniczny, z dystansem do siebie, co potwierdza opis na jego twitterze: Fuck me. I'm handsome. Kobiety go uwielbiają bo jest czarujący, ale nigdy nachalny. Przyciąga do siebie ludzi. Od kilku dobrych lat przyjaźni się z braćmi Leto. Jednak mimo wszystko, ma głowę na karku a w niej nadmiar przydatnych umiejętności i wiedzy dzięki, której zespół ma świetnego reżysera dźwięku. Poza tym, umiejętności gry na gitarze sprawiają, że często jest proszony przez Jareda o akompaniowanie mu, podczas mniejszych występów. Nigdy nie odmówi dobrej zabawy. Prowadzi intensywne życie poza zespołem, m.in. z Chloe i Robertem.Lana del Rey
21.06.1986

Właściwie to Elizabeth Grant. Piosenkarka pop, która przez koligację z braćmi Leto pragnie zdobyć większą popularność. Przez związek z Shannonem ma nadzieję, że uda jej się nagrać płytę z Jaredem, która wzbudzi kontrowersje. Aby osiągnąć cel nie ugnie się przed niczym. Każdy, kto będzie próbował  przeszkodzić, pozna jej pazurki. Wyobrażenie o niej zmyli każdego.Jose Tiersen
16.11.1971

Artysta, pisarz, czasami zdarza mu się grać na gitarze i wspierać występy swoich kolegów, kameralnych muzyków. Brytyjczyk, przyjaciel Constance, którego kobieta poznaje podczas dłuższego pobytu w Londynie. Okazuje się być bratnią duszą dla samotnej Constance. Różnica wieku nie stanowi dla nich problemu, nie dystansuje, a wręcz odwrotnie - jest czymś, co w dużym stopniu ich do siebie przyciąga i sprawia, że zakochują się w sobie z wzajemnością. Brytyjczykiem jest tylko z pochodzenia - pogodny, zabawny, spokojny, troszkę sentymentalny, z duszą estety i dżentelmena, bardzo stanowczy w swoich działaniach, dojrzały. Jest równolatkiem Jareda, ale tu kończą się podobieństwa.


Oriane Eternite
21.06.1987

Francuzka, przyjaciółka Veroniki. Swojego czasu razem z Polką były dla siebie nie tylko jak siostry, najbliższe sobie osoby, najlepsze przyjaciółki, ale również łaczyła je miłość fizyczna. Stworzyły razem dziwny związek, opierający się na różnych odminach miłości, wykraczającej poza ramy logiki. Więź na tyle silną, że były gotowe dla siebie na największe poświęcenia, nawet jeśli to oznaczało drogę w dół. Oriane to usosobienie skrajności, różnorodności i szaleństwa. Pewnego dnia po prostu znika z życia Veroniki, zostawiając po sobie wielką dziurę. Pojawia się równie niespodziewanie.


Pozostali, przewijający się:

- Braxton Olita - muzyk, członek Mars Crew
- Tim Kelleher - członek Mars Crew, koncertujący z zespołem tylko w trasie
- Sean Smith - wokalista The Blackout
- Terry Richardson - znany fotograf, znajomy Jareda
- Bam Margera - aktor, skateboarder, znajomy Jareda
- Steve Lillywhite - producent muzyczny, znajomy Jareda 
- Sheyla - współpracownica i znajoma Jareda, pracuje dla całego zespołu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Followers

Sztuczna inteligencja:

Treść: Mary. Nagłówek: Alibi, 30 STM. Belka: Wait, 30STM. Adres: parafraza tekstu The Pixies. Obsługiwane przez usługę Blogger.